strajk rolników Wielkopolska
fot. Kościan na sygnale

W piątek 11 stycznia odbyły się zapowiadane wczoraj przez lidera ruchu Agro Unia ? Michała Kołodziejczaka ostrzegawcze akcje protestacyjne z udziałem rolników z całej Polski.

Łącznie przeprowadzono ponad 20 manifestacji w różnych częściach kraju. Akcje prowadzone przez lokalnych koordynatorów ruchu odbyły się między innymi na Podkarpaciu, Mazowszu, Wielkopolsce, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Kujawach, Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie oraz w województwie łódzkim.

Chociaż głównym celem protestujących nie było powodowanie ogromnych utrudnień w ruchu, w wielu miejscach ? zwłaszcza w Wielkopolsce tworzyły się spore korki.

Utrudnienia pojawiły się między innymi na drodze krajowej numer 11 na odcinku Środa Wielkopolska ? Jarocin, drodze krajowej numer 12 na odcinku Gostyń ? Leszno, a także na krajowej 15 pomiędzy Koźminem, a Krotoszynem oraz 92 na odcinku Pniewy ? Poznań i Września ? Słupca.

Dzisiejsza akcja protestacyjna rolników miała wzbudzić zainteresowanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego i pokazanie, że odkładanie w czasie realizacji przedstawionych niedawno postulatów będzie skutkowało poważnymi konsekwencjami.

Agro Unia