fot. Piątka Rolnika

Rolnicy zrzeszeni pod hasłem Piątka Rolnika, wspierani przez Związek Rolników Solidarni Marcina Bustowskiego, pojawili się w poniedziałek pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, aby spotkać się z prezesem partii, Jarosławem Kaczyńskim.

Rolnicy z Piątki Rolnika podobnie jak miało to miejsce w kwietniu, dotarli do Warszawy pieszo z Puław. Tym razem jednak nie zabrali ze sobą krzyża, ale ?zestaw naprawczy polskiego rolnictwa?, który składał się z taczki, miotły, łopaty i postawionej na sztorc kosy.

Rolnicy liczyli, że uda im się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim, aby przekazać mu postulaty ? finalnie jednak do spotkania nie doszło.

Podczas pikiety pod siedzibą PiS, rolnicy mówili o problemach w polskim rolnictwie i działaniach, jakie powinny ich zdaniem zostać podjęte ? między innymi wprowadzenie ustawy regulującej umowy kontraktacyjne czy właściwe funkcjonowanie UOKiK, które zwalczałoby zmowy cenowe.

Około godziny 11, rolnicy chcieli wnieść ?Taczkę prezesa? i kosę do siedziby PiS, ale uniemożliwiła im w tym policja. Finalnie rolnicy złożyli w sekretariacie partii pismo ze swoimi postulatami.

Piątka Rolnika