AgroUnia manifestacja Warszawa
fot. Agro Unia Śrem

Rolnicy zrzeszeni w ramach ruchu Agro Unia, po raz kolejny postanowili pokazać swoje niezadowolenie wynikające z braku odpowiednich działań służb w walce z wirusem afrykańskiego pomoru świń

We wtorek 10 grudnia, rolnicy zorganizowali manifestację pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego na ulicy Nowy Świat w Warszawie. Rolnicy domagali się, aby związek łowiecki wziął odpowiedzialność za pomór świń w gospodarstwach, zgody na prowadzenie polowań na własnym gruncie i wprowadzenia nowego nadzoru nad myślistwem.

Rolnicy zablokowali ulicę, ustawiając na niej bele słomy, a część z nich przykuła się do nich łańcuchami. Rolnicy trzymali także postawione na sztorc kosy i wymachiwali wypchanymi dzikami. Rolnicy mieli ze sobą transparenty z hasłami ?Zabić dzika, nie rolnika. Stop ASF? oraz ?Wybierajcie: rolnicy czy dziki, żywność czy zabawa? i ?Oddajcie pieniądze za szkody łowieckie?.

Manifestacja rolników spotkała się z interwencją policji, która legitymowała protestujących. Jednocześnie szef ruchu Agro Unia, Michał Kołodziejczak zapowiedział dużo większą mobilizację w najbliższym czasie.

Agro Unia