protest rolników we Włoszech
fot. BBC

Do niecodziennej sytuacji doszło we Włoszech, gdzie piłkarze i trenerzy Cagliari zostali uwięzieni w klubowym ośrodku treningowym przez lokalnych rolników. Do nietypowego wydarzenia doszło przed niedzielnym spotkaniem 23. kolejki Serie A z Milanem.

W momencie kiedy drużyna Cagliari przygotowywała się do wyjazdu na lotnisko, grupa około 100 rolników pojawiła się w okolicach klubowego obiektu, protestując przeciwko spadającym cenom mleka.

Rolnicy zablokowali wszystkie wyjścia z klubowych obiektów i dążyli do rozmowy z zawodnikami. Celem protestujących było, aby w ramach solidarności z nimi, zawodnicy nie wybiegli na boisko w starciu z zespołem, w barwach którego pierwsze skrzypce odgrywa ostatnio reprezentant Polski, Krzysztof Piątek.

Po długich negocjacjach, dyrektor generalny Cagliari, Mario Passetti doszedł do kompromisu z rolnikami. W geście solidarności z manifestującymi, kilku zawodników Cagliari rozlało mleko, kopiąc w stojące na ziemi kubły. Cała akcja została oczywiście sfilmowana.

Z protestującymi rolnikami solidaryzowali się także zawodnicy drużyny koszykarskiej Dinamo Sassari.

Moja Rola