nielegalny ubój świni Gryfino
fot. Policja

44-letni mieszkaniec gminy Gryfino może najbliższe trzy lata spędzić w więzieniu, po tym jak na własną rękę dokonał uboju świni w gospodarstwie.

Odgłosy zwierzęcia sprawiły, że do komendy powiatowej policji w Gryfinie (województwo zachodniopomorskie) wpłynęło zgłoszenie o przeprowadzaniu nielegalnego uboju. Po kilku minutach, ku zdziwieniu gospodarza policjanci byli już na miejscu.

? Mieszkaniec gminy Gryfino dokonał nielegalnego uboju świni przy użyciu siekiery i noża – powiedział asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie podczas rozmowy z portalem igryfino.pl.

Aby móc samodzielnie dokonywać uboju zwierząt, konieczne jest posiadanie odpowiednich zezwoleń oraz spełnianie określonych wymogów. 

Co najmniej 24 godziny przez przeprowadzeniem uboju gospodarczego, rolnik musi zgłosić ten fakt powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

iGryfino

1 KOMENTARZ

  1. Niesamowity postęp w racjonalnym i zdrowym żywieniu – teraz rozumiem dlaczego JA JESZCZE ŻYJĘ jedząc mięso kupowane w BIEDRONCE, LIDLU, KAUFLANDZIE, TESCO, CARREFOURZE itp a moi przodkowie nie dotrwali mego wieku ponieważ ZABIJALI ZWIERZĘTA BEZ WETERYNARYJNEGO ZEZWOLENIA i BADANIA.