Ropa Keiler II Classic
fot. ROPA

Niemiecki producent maszyn do zbioru buraków cukrowych oraz warzyw ? Ropa Maschinenbau zaprezentuje niebawem swój najnowszy kombajn do zbioru ziemniaków. Po kilku latach testów polowych, dwurzędowy kombajn ziemniaczany do pracy z ciągnikiem ? Ropa Keiler II Classic trafi do sprzedaży po tegorocznych targach Agritechnica, które odbędą się w Hanowerze.

Ropa Keiler II Classic po raz pierwszy ujrzy światło dziennie podczas wystawy Potato Europe w Belgii, która rozpoczyna się w środę. Nowy kombajn jest podobny do znanego już modelu Ropa Keiler II, a główną różnicą jest obszar separacji. Classic ma dwa czopowe pasy zamiast czterech, a platforma do ręcznego podnoszenia może pomieścić maksymalnie osiem osób.

W momencie kiedy konieczność czyszczenia plonu jest minimalna, istnieje możliwość wymiany obrotowego grzebienia palcowego na opcjonalne potrójne rolki odchylające, bez przenośników łętowych i wyładowczych. Konfiguracja ta ma być możliwa do zastosowania od nowego sezonu 2020 także w modelu Ropa Keiler II.

Nowy kombajn Ropa Keiler II Classic jest w pełni napędzany hydraulicznie, a w skład wyposażenia standardowego wchodzi jednostka sterująca ISObus i zintegrowana rama szybkiej wymiany podbieracza. Rozwiązanie to znacznie zwiększa funkcjonalność kombajnu, dzięki czemu może on być z powodzeniem wykorzystywany także do zbioru cebuli oraz innych specjalistycznych upraw, podczas zastosowanie zredukowanych jednostek czyszczących.

Zintegrowana oś teleskopowa również wchodzi w skład standardowej specyfikacji kombajnu Ropa Keiler II Classic. Podobnie jest z osią napędzaną hydraulicznie i było to spotykane także w modelu Ropa Keiler II.

ROPA