Kampania cukrownicza 2019 - Krajowa Spółka Cukrowa
fot. Fotolia

Kampania cukrownicza 2019 rusza pełną parą. Przed kilkoma dniami informowaliśmy o rozpoczęciu prac związanych ze zbiorem buraków cukrowych w Wielkopolsce oraz na Mazowszu przez spółkę Pfeifer & Langen Polska S.A. ? więcej na ten temat: Rozpoczęła się kampania buraczana 2019.

Teraz do prac związanych z kampanią cukrowniczą 2019 przystępuje także Krajowa Spółka Cukrowa S.A.  Od kilku dni trwa skup i przerób buraków w cukrowni w Werbkowicach oraz w Malborku, a niebawem prace zaczną się w cukrowni w Dobrzelinie, Kluczewie, Krasnymstawie, Kruszwicy i Nakle nad Notecią.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w ramach kampanii cukrowniczej 2019, odbierać będzie buraki od blisko 5 tys. plantatorów z którymi współpracuje.

Aby kampania cukrownicza 2019 przebiegała jak najsprawniej, jeszcze przed jej rozpoczęciem, spółka zdecydowała się na szereg prac inwestycyjnych i modernizacyjnych, które nastąpiły w cukrowniach.

W Kluczewie zmodernizowany został plac, w Krasnymstawie dyfuzor, w Malborku zmodernizowano gospodarkę cieplną, w Kruszwicy linię oceny surowca, w Werbkowicach linię brykietowania wysłodków, linię podawania buraka zmodernizowano w Nakle, a agregaty pompowe na produktowni zostały wymienione w Dobrzelinie.

Krajowa Spółka Cukrowa