fot. John Deere

W maju na rynku ciągników rolniczych zauważalne były tendencje spadkowe ? łącznie odnotowano rejestrację 690 ciągników rolniczych, co stanowi spadek o 5% w porównaniu do kwietnia i 1% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Pomimo to agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy informuje, że sytuacja na rynku ciągników rolniczych w ujęciu ogólnym jest stabilna. Od początku roku zarejestrowano ponad 3 tys. maszyn, co jest wynikiem tylko o 2% gorszym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Maj przyniósł także zmiany jeżeli chodzi o lidera w największej liczbie rejestracji. Dotychczas na pierwszym miejscu znajdowała się marka New Holland, która została wyprzedzona przez markę John Deere.

W maju zarejestrowano 126 maszyn z logo John Deere, czyli o 20% więcej niż w kwietniu i chociaż jest to spadek o 7% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, pozwoliło to na objęcie pozycji lidera. New Holland może pochwalić się liczbą 115 rejestracji, co jest wynikiem o 15% gorszym niż w kwietniu i 16% słabszym w stosunku do tego samego okresu 2018 roku. Trzecie miejsce zajęła Kubota z wynikiem 78 rejestracji co oznacza spadek o 12% względem kwietnia i 11% wzrost w porównaniu z majem 2018 roku.

Najpopularniejszym ciągnikiem w maju był John Deere 6120M (26 rejestracji), Massey Ferguson 5710 i Zetor Major 80 CL (13 rejestracji) oraz Kubota L2501 i Zetor Proxima 90 (12 rejestracji).

Najwięcej rejestracji dokonano w województwie mazowieckim (118 rejestracji), wielkopolskim (68 rejestracji) oraz lubelskim i łódzkim (57 rejestracji).

Martin & Jacob