Według najnowszego raportu MarketsandMarkets rynek robotów rolniczych wzrośnie z poziomu 7,4 mld dolarów w 2020 roku do poziomu 20,6 mld w roku 2025. Eksperci przewidują, że rynek wzrośnie przy poziomie CAGR (średnia roczna stopa wzrostu) wynoszącym 22,8%.

Rosnąca automatyzacja rolnictwa wynikać ma ze spadku dostępności wykwalifikowanej siły roboczej oraz rosnącej dostępności technologii IoT i GPS, które będą napędzać rozwój rynku.

MarketsandMarkets w swoim raporcie zauważa, że spadek liczby młodych rolników wchodzących do sektora rolnego i wzrost płacy minimalnej rolników również napędzają wzrost rynku robotów rolniczych.

Ponadto zastosowanie systemów multimodalnych do koordynacji różnych urządzeń, takich jak autonomiczne ciągniki i inne zautomatyzowane urządzenia rolnicze za pośrednictwem scentralizowanego oprogramowania zarządzającego, stanowi szansę rozwoju rynku robotów rolniczych.

Według prognoz MarketsandMarkets segment ciągników bezobsługowych na rynku robotów rolniczych ma wzrosnąć z najwyższym CAGR w okresie prognozy. Ciągniki bez kierowcy od dłuższego czasu są testowane w terenie w takich krajach, jak USA, Japonia czy Indie.

Chociaż liczba powstającego oprogramowania i usług rolniczych rośnie w szybkim tempie, sprzęt rolniczy nadal będzie dominował na rynku robotyki ? twierdzą eksperci. Coraz częściej używane przez rolników ze względu na ich efektywną użyteczność i wysoką dostępność w monitorowaniu upraw i opryskach będą drony.

Oczekuje się, że Ameryka Północna i Południowa będą miały największy udział w rynku robotów rolniczych w roku 2020 oraz 2025. Stany Zjednoczone będą miały z kolei największy udział w rynku rynek robotów rolniczych w obu Amerykach.

Źródło: www.futurefarming.com