Sieczkarnie John Deere serii 8000 i 9000
fot. John Deere

John Deere zapowiedział aktualizację sieczkarni wchodzących w skład serii John Deere 8000 oraz John Deere 9000 w 2020 roku. Zapowiadane zmiany mają przyczynić się niższych kosztów operacyjnych, niezawodności, jeszcze lepszej kontroli maszyny i większego komfortu pracy operatora.

Jak poinformował John Deere, zmodernizowany zostanie układ AHC (Active Header Control), a nowy tryb sterowania sprawi, że przystawki oraz podbieracze będzie można obsługiwać z maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem. Obniżona przystawka może się swobodnie poruszać nad podłożem, a jej podniesienie powoduje natychmiastowe wyśrodkowanie i zablokowanie w ustalonym położeniu, co zapewnia większe bezpieczeństwo na drodze. Jak twierdzi John Deere aktualizacja funkcji układu AHC jest unikalne w branży.

Większy niż dotychczas komfort pracy operatora zapewniać ma nowa dźwignia wielofunkcyjna. Jest ona pochylona do przodu o 15 stopni i lepiej dostosowuje się do dłoni operatora, dzięki czemu zmiana kierunku jazdy staje się o wiele łatwiejsza.

Nowością jest także zgarniak walca gładkiego Dura Line, który jest dostępny w trzech pakietach spełniających różne wymagania dotyczące zbioru. Pakiet części Dura Line charakteryzuje się, zdecydowanie większą trwałością niż standardowe podzespoły. John Deere twierdzi, że ich trwałość jest co najmniej czterokrotnie większa, co zapewnia dłuższy czas sprawności operacyjnej oraz przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Aktualizacji uległa również przystawka 460plus, która dostępna jest teraz w wersji StalkBuster. Posiada ona ulepszony sterownik, który zapobiega uszkodzeniu ostrzy StalkBuster podczas cofania. Jak twierdzi John Deere, narzędzie StalkBuster to również doskonały sposób umożliwiający eliminowanie omacnicy prosowianki bez użycia środków chemicznych.

W przypadku sieczkarni John Deere 8000 wykorzystywane dotychczas bębny tnące, zostały zastąpione bębnami wykorzystywanymi dotychczas w sieczkarniach John Deere 9000. Ponadto ulepszono systemy ostrzenia noży oraz wprowadzono większe łożyska i wzmocniono ramę. Dłuższa żywotność noży i stalnicy wpływa również na mniejsze koszty serwisowania i lepszą jakość rozdrabniania.

Dodatkowo za pośrednictwem usługi JDLink Connect, operatorzy przez pierwsze pięć lat mogą swobodnie korzystać z funkcji Remote Display Access. Daje ona możliwość korzystania z połączenia bezprzewodowego w polu oraz wymianę danych między dowolnymi komputerami przenośnymi i smartfonami oraz biurem gospodarstwa za pośrednictwem usługi JDLink Connect.

John Deere