Steyr Expert CVT
fot. Steyr

Austriacka marka ciągników rolniczych wchodząca w składy firmy CNH Industrial ? Steyr zaprezentowała nowy ciągnik Steyr Expert CVT, który skierowany jest do klientów poszukujących maszyny o wysokiej wydajności, mieszczącej się w kompaktowych rozmiarach oraz cechującej się najwyższym poziomem komfortu.

Jak informuje producent, nazwa Expert nie jest przypadkowa i podkreśla kompaktowe rozmiary ciągnika, moc silnika i najwyższy w tej klasie maszyn komfort. Wszystko to sprawia, że Steyr Expert CVT nadaje się zarówno do prac polowych, prac związanych z transportem oraz robót komunalnych.

W skład serii Expert CVT wchodzą cztery modele ciągników o mocy od 100 do 130 KM, które wyposażone są w silnik NEF firmy FPT Industrial o pojemności skokowej wynoszącej 4,5 litra, spełniający wymogi normy Stage V. Są nimi Steyr 4100 Expert CVT o mocy 100 KM, Steyr 4110 Expert CVT (110 KM), Steyr 4210 Expert CVT (120 KM) i Steyr 4130 Expert CVT (130 KM).

Jak podkreśla producent, sercem nowej serii ciągników Expert CVT jest dwuzakresowa przekładnia bezstopniowa, która pozwala na płynne przyśpieszanie od postoju do maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 40 km/h. Dzięki funkcji Eco, rozwinięcie maksymalnej prędkości możliwe jest również przy niższych obrotach silnika, co pozwala znacznie ograniczyć zużycie paliwa.

Funkcja aktywnego zatrzymania aktywnego zatrzymania, która ułatwia zatrzymywanie się i ruszanie ciągnikiem na pochyłych drogach i polach.

W nowych ciągnikach serii Steyr Expert CVT komfort pracy poprawia również duża i przestronna kabina, posiadająca czterosłupkową konstrukcję. Jak zapewnia producent,gwarantuje ona doskonałą widoczność i amortyzację, a układ sterowania i interfejs użytkownika umożliwia operatorom szybkie opanowanie obsługi ciągnika Expert CVT i osiągnięcie wysokiej wydajności pracy.

Wszechstronność nowej wersji ciągników Steyr dodatkowo zwiększa przedni TUZ i WOM oraz wysokowydajny układ hydrauliczny z zamkniętym przepływem i kompensacją natężenia, która wynosi maksymalnie 110 l/min.

Steyr