Steyr Terrus CVT
fot. Steyr

Wraz z początkiem stycznia 2019 roku w życie wejdą nowe wytyczne dotyczące europejskiej normy emisji spalin ? Stage V. 

Z myślą o nowych przepisach, austriacka marka ciągników rolniczych Steyr, wchodząca w skład firmy CNH Industrial, zdecydowała się na wprowadzenie serii Terrus CVT. 

W skład nowej serii wchodzić będą trzy modele ciągników ? Steyr Terrus 6300 CVT, Steyr Terrus 6270 CVT i Steyr Terrus 6250 CVT.

Dzięki zmniejszeniu emisji tlenków azotu o 95% oraz znacznej redukcji ilości i masy cząstek stałych, wszystkie wymienione wyżej modele spełniają wymogi Stage V. Jak zapewnia firma FPT Industrial, redukcje emisji udało się osiągnąć bez zmian konstrukcyjnych silnika oraz zmian wzornictwa ? kluczem do sukcesu miało być 13 innowacyjnych rozwiązań zastosowanych przez konstruktorów.

Nowe ciągniki serii Terrus CVT posiadają także wydłużony okres pomiędzy zmianą oleju silnikowego, który wynosi obecnie 750 godzin oraz okres pomiędzy wymianą oleju przekładniowego wynoszący 1500 godzin.

Na życzenie klienta, nowe ciągniki Steyr Terrus CVT mogą zostać wyposażone w układ S-Turn II, który zapewnia pełną automatyzację i komfort wykonywanego manewru podczas kierowania ciągnikiem na uwrociu i zwiększa komfort pracy operatora.

Za poprawę bezpieczeństwa oraz utrzymanie stabilności zespołu ciągnika i przyczepy odpowiada natomiast układ hamulcowy Steyr S-Brake.

Podczas redukcji prędkości ciągnika za pomocą pedału gazu lub dźwigni sterowania jazdą, przyczepa może najechać na ciągnik, co może doprowadzić do niebezpieczeństwa.

Steyr S-Brake sprawia, że przyczepa jest hamowana za pomocą własnego układu hamulcowego, dzięki czemu zwalnianie przyczepy i ciągnika następuje w sposób równomierny, co zwiększa stabilność.

Nowe modele mają pojawić się w sprzedaży w II kwartale 2019 roku.

Steyr