fot. Piątka Rolnika

W kwietniu, rolnicy z województwa świętokrzyskiego zgromadzeni pod hasłem ?Piątka Rolnika? wyruszyli z Puław do Warszawy, aby spotkać się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.

Rolnicy mieli ze sobą drewniany krzyż symbolizujący ?drogę krzyżową?, a każdy z nich przeszedł pieszo około 20-30 km (zmiany następowały tak, aby w każdej chwili przynajmniej jedna osoba maszerowała), aby przedstawić swoje postulaty.

Finalnie rolnikom nie udało się porozmawiać z prezesem PiS, ale nie zaprzestają w działaniach, aby do takiej rozmowy doprowadzić. W związku z tym, rolnicy po raz kolejny udadzą się do Warszawy. Tym razem nie zabiorą ze sobą krzyża, ale będą prowadzić ?Taczkę Prezesa?.

Start wyprawy planowany jest z Puław w niedzielę 19 maja o godzinie 9. Rolnicy planują dotrzeć do Warszawy w poniedziałek 20 maja około 14 i manifestować przed siedzibą PiS na ulicy Nowogrodzkiej.

W ?Taczce Prezesa? rolnicy umieścili miotłę i łopatę, czyli tzw. ?zestaw naprawczy? do rozwiązania problemów w polskim rolnictwie. Wszyscy biorący udział w marszu za cel stawiają sobie spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

? Jarosław Kaczyński jest jedyną kompetentną osobą. Wierzymy, że sobie z tym poradzi. Tu mamy zestaw naprawczy. Wyruszamy pieszo z taczką z nadzieją, że posprząta. Rolnictwo to ostatnia gałąź gospodarki, która nadal jest w polskich rękach, której należy bronić i ją chronić, w innym wypadku polskiego państwa nie będzie ? twierdzą rolnicy.

Piątka Rolnika

3 KOMENTARZE

  1. Hmm iść do Warszawy tydzień przed wyborami bez pomysłów bez przygodowych założeń tylko opowiadać że celem jest ,, rozmowa z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim z góry widać że jest to robione na użytek polityczny i aby PIS odebrać punkty na wsi a nie chodzi o to aby jakieś sprawy ważne dla rolników wywalczyć szkoda mi rolników którzy dają się w to wkręcać