wieprzowina
fot. Fotolia

Tajwan nie będzie importował żywych świń i produktów wieprzowych pochodzących z Włoch, po tym jak włoskie władze zdecydowały się zawiesić loty pomiędzy dwoma krajami z powodu epidemii koronawriusa.

Włochy zawiesiły wszystkie połączenia lotnicze z Tajwanem, Chinami, Hongkongiem i Makau w dniu 31 stycznia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Zakaz lotów wprowadzony przez Włochy nie został najlepiej odebrany tajwańskie władze, które wezwały Włochów do szybkiego wznowienia lotów. Chiny również nie były zadowolone z zakazu i wnioskowały za jego zniesieniem, ale jak dotąd bezskutecznie.

? Będziemy utrzymywać zakaz, dopóki służba zdrowia i środowisko naukowe nie poinformuje nas, że powinniśmy to zrobić ? poinformował włoski minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio.

W odpowiedzi na decyzję włoskich władze, Tajwan przestał postrzegać Włochy jako wolny od afrykańskiego pomoru świń. Przypomnijmy, że ASF występuje na Sardynii, jednak ma charakter endemiczny.

? Po przeprowadzeniu kompleksowej oceny epidemii afrykańskiego pomoru świń stwierdzono, że epidemia na włoskiej wyspie Sardynia nasila się ? poinformowały tajwańskie władze.

Źródło: www.thepigsite.com