Jaki telefon dla rolnika wybrać
fot. Fotolia

Każdy, kto chociaż raz zgubił telefon, bądź wyszedł bez niego z domu wie, z jakimi wiąże się to niedogodnościami. W obecnym świecie ciężko jest wyobrazić sobie życie bez telefonów komórkowych, które wykorzystujemy nie tylko do dzwonienia, ale również do korespondencji mailowej, mediów społecznościowych czy korzystania z różnego rodzaju aplikacji, które ułatwiają nam codzienne życie.

Dotyczy to także branży rolniczej ? postępujący rozwój techniczny sprawia, że za pomocą telefonu komórkowego, rolnicy obsługują coraz więcej aplikacji, które ułatwiają im prowadzenie gospodarstwa. Praca w gospodarstwie rolnym wiąże się jednak ze specyficznymi warunkami pracy. Telefon dla rolnika niejednokrotnie musi wytrwać o wiele więcej niż zwykłe telefony i radzić sobie w każdych warunkach ? w deszczu, w pyle, a także przy upadkach z dużej wysokości.

Telefon dla rolnika w odróżnieniu od klasycznych telefonów powinien zatem charakteryzować się solidną budową, która będzie wiązać się z większą wytrzymałością.

Portal rolniczy MojaRola.pl postanowił zapytać swoich użytkowników, jaki telefon najbardziej nadaje się dla rolnika. Poniżej 3 modele, które najczęściej pojawiały się w sugestiach rolników:

1. Doogee S60

Doogee S60
fot. Doogee

Doogee S60 niejednokrotnie nazywany jest przez producenta telefonem do zadań specjalnych. Jest to telefon o wzmocnionej konstrukcji, która wynika przede wszystkim z dużej ilości metalu i tworzywa sztucznego, które zostało wykorzystane do jego produkcji. Między innymi dlatego telefon waży 293 gramy. Oprócz wspomnianego wcześniej metalu i tworzywa sztucznego, korpus telefonu powstał także przy użyciu gumy, która została użyta do stworzenia zaślepek na port microUSB 2.0, który znajduje się na dolnym obrzeżu, a także wyjścia mini-jack 3.5 mm. W telefonie Doogee S60 istotną rolę odgrywa także wyświetlacz, który został zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi szkłem Corning Gorilla Glass piątej generacji.

2. Hammer Active 2 LTE

Hammer Active 2 LTE
fot. Hammer

Hammer Active 2 LTE to telefon, który sprosta wymaganiom przeciętnego rolnika ? jest wytrzymały i odporny, a dodatkowo pozwoli sprawdzić Facebooka czy zobaczyć śmieszny film na YouTube. Model ten wyróżnia się jednak wyższym poziomem funkcjonalności. Jest on pierwszym na rynku inteligentnym telefonem typu rugged z systemem Android 8.1 Oreo Go Edition. Ponadto telefon posiada akumulator o pojemności aż 5000 mAh, który jest jednym z mocniejszych w tej klasie cenowej.

3. Caterpillar Cat S41 

Caterpillar Cat S41
fot. Catphones

Caterpillar Cat S41 to typowy telefon typu rugged, w przypadku którego więcej uwagi poświęca się wytrzymałości niż unikalnemu designowi. Podobnie jak wymieniony wcześniej Doogee S60, Caterpillar Cat S41 jest telefonem ważącym znacznie powyżej 200 g, co pokazuje skalę jego odporności poprzez tworzywa wykorzystane do jego budowy. Jest to telefon, który dobrze znosi upadki nawet z dużej wysokości, a zastosowany w nim wyświetlacz zapewnia doskonały obraz nawet w trudnych warunkach. Telefon dla rolnika? Jak najbardziej tak!

Źródło: www.mojarola.pl