bydło
fot. Fotolia

W weekend odbyła się kolejna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem prezes Jarosław Kaczyński wraz z premierem Mateuszem Morawieckim gościli w Białymstoku, gdzie po raz kolejny odnieśli się w temacie spraw istotnych dla rolnictwa.

W swoim wystąpieniu, Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat dofinansowania dla rolników prowadzących ekologiczną hodowlę bydła oraz trzody chlewnej w oparciu o pasze pozyskiwane z własnego gospodarstwa.

Według Kaczyńskiego program – powszechnie nazywany krowa 500+ – jest niemal dedykowany rolnikom ze wschodnich regionów Polski.

? Wschodnia część polski to prawdziwe zagłębie mleczne i to wielka szansa, zwłaszcza dla gospodarstw ekologicznych. Zapowiadana przeze mnie dopłata do krów i tuczników, przez wiele dni była wyśmiewana. Nawet podczas strajku nauczycieli ktoś się przebrał za krowę z tego powodu ? powiedział Kaczyński.

? Gospodarstwa nastawione na produkcję mleka we wschodniej części Polski, mogą dostawać bardzo poważne środki. Jeżeli ktoś ma 100 krów, to dostanie 50 tys. zł. Jeżeli do tego są jeszcze świnie, również ekologicznie hodowane, to będą to potężne pieniądze ? uważa Kaczyński.

Money.pl