rzepak ozimy - kwitnienie
fot. Krzysztof Przepióra

W czasach, kiedy epidemia wymusza na nas zachowanie dystansu społecznego i zakazuje bezpośredniego spotykania się, firma 365FarmNet oraz BASF wychodzą naprzeciw tym wyzwaniom i potrzebom rolników. Na platformie 365FarmNet dostępny jest już nowy moduł BASF AgSolutions Finder ? wirtualny doradca agronomiczny.

Sezon w pełni – to już najwyższa pora, aby wyjechać na pola z opryskami przeciw agrofagom. Często jednak rolnicy mają problemy z prawidłowym rozpoznaniem chorób czy chwastów, które występują na ich plantacjach. Tym bardziej więc ? trudno im dobrać właściwy środek, który powinni w danej sytuacji zastosować. W końcu najpierw trzeba poznać wroga, aby skutecznie uderzyć w jego czułe punkty.

Niezastąpiona ?pierwsza pomoc?

Od pierwszej połowy marca zmagamy się w Polsce z epidemią, a wprowadzone zakazy wykluczyły kontakt z doradcami i agronomami. W tej sytuacji, rolnicy zostali pozostawieni samym sobie.

? Dlatego wyszliśmy do nich z rozwiązaniem, które na pewno pomoże im rozwiać wiele wątpliwości w zakresie ochrony roślin ? podkreśla Jarosław Adamczak, dyrektor zarządzający 365FarmNet w Polsce.

? Dzięki współpracy z BASF, zapewniamy ekspercką wiedzę i fachowe wsparcie, z którego każdy może skorzystać, używając do tego przeglądarki internetowej w swoim smartfonie ? dodaje.

Wspomniane wsparcie to nowy bezpłatny moduł na platformie 365FarmNet – BASF AgSolutions Finder.

? Podstawową zaletą BASF AgSolutions Finder jest fakt, że umożliwia on najszybsze znalezienie rozwiązania problemów, które rolnik zastanie na swoim polu ? wyjaśnia Cezary Urban, dyrektor działu Agricultural Solutions BASF Polska.

? Znając podstawowe informacje o danym stanowisku, zasianej odmianie, przedplonie oraz prowadzeniu uprawy: bardziej czy mniej intensywnej, rolnik jest w stanie w ciągu 2 minut zidentyfikować agrofaga oraz znaleźć skuteczny środek do jego zwalczania. Co ważne, nowy moduł może również ?podpowiedzieć?, kiedy i jakiego regulatora wzrostu użyć w danej uprawie ? zauważa.

W dwie minuty ? gotowe rozwiązanie!

Co zapewnia i jak działa nowy moduł BASF w programie 365FarmNet? W skrócie: podpowiada on, jaki środek zastosować, aby zwalczyć daną chorobę czy chwasty, uwzględniając wiele czynników, takich jak m.in. dokładną lokalizację Twojego pola, fazę rozwojową, daną odmianę i wcześniej stosowane zabiegi. Co ważne, jeżeli dokumentujesz swoje prace w programie 365FarmNet, niezbędne wyżej wymienione dane automatycznie zostaną zaimportowane do nowego modułu i odpowiednio w nim przetworzone.

Wystarczy więc, że wybierzesz pole, co do którego chciałbyś uzyskać poradę i rekomendację zastosowania ochrony. Program bardzo szybko zasugeruje, jakie patogeny czy chwasty aktualnie mogą wystąpić na plantacji oraz środek, który powinieneś zastosować. Uzyskasz tu też poradę dotyczącą retardantów ? czy konieczna jest już regulacja i czym najlepiej skracać daną uprawę, w jakim terminie i jaką dawką.

Oczywiście, jeśli nie dokumentujesz aktywnie na platformie 365FarmNet, również bez problemu uzyskasz wsparcie doradcze w nowym module BASF AgSolutions Finder. I zajmie to maksymalnie dwie minuty dłużej ? będziesz musiał ?ręcznie? wybrać z listy niezbędne informacje, jak np. gatunek i odmianę uprawianej rośliny czy zabieg, który chciałbyś wykonać.

? Dodatkowo, przy rekomendacji mamy też od razu informację i kontakt do najbliższego dystrybutora danego środka oraz link do sklepu BASF online, gdzie można go zamówić lub dowiedzieć się o nim więcej ? wyjaśnia Monika Cieniawska, regionalny doradca ds, sprzedaży i rozwoju rynku 365FarmNet.

Zaplanuj ochronę zawczasu

Prowadząc aktywnie dokumentację w programie 365FarmNet, dodatkowo zyskujesz jeszcze jedną funkcjonalność ? w nowym module możesz od razu zaplanować wykonanie konkretnego oprysku w optymalnym terminie, a po wykonaniu zabiegu i zaksięgowaniu go na platformie ? wszystko od razu, automatycznie zapisze się w Twojej kartotece pola.

Twój wirtualny doradca pomoże Ci więc jednocześnie w ochronie Twoich upraw i dokumentowaniu prac w gospodarstwie. Aby z niego skorzystać, zaloguj się na platformie www.365farmnet.com i? chroń swoje pola już dziś – łatwo, szybko i ?od ręki?.

Źródło: www.365farmnet.com/pl/