brojlery
fot. Fotolia

Ukraińska produkcja drobiu rozwija się w dynamicznym tempie. Jeszcze kilka lat temu Ukraińcy mieli zerowy udział w imporcie do Unii Europejskiej, a obecnie są jednym z liderów pod względem wielkości eksportu mięsa drobiowego do Europy spośród krajów trzecich.

Ukraiński sektor drobiarski wciąż się rozwija i wszystko wskazuje na to, że będzie umacniał swoją ekspansję.

Warto dodać, że pojawienie się dostaw z Ukrainy w znacznym stopniu osłabiło pozycję polskiego mięsa drobiowego, które było wcześniej bezkonkurencyjne cenowo.

Tymczasem ukraiński gigant drobiarski – firma MHP, poinformował o uruchomieniu drugiej linii ubojowej w swoich zakładach Vinnytsia.

Inwestycja, która kosztowała 300 milionów dolarów, ma pomóc przedsiębiorstwu w osiągnięciu celu produkcyjnego wynoszącego 280 tysięcy ton mięsa rocznie. Docelowo MHP będzie jednak dążyć do tego, aby w ciągu najbliższego roku produkcja wynosiła co najmniej 560 tysięcy ton, co wiąże się z kolejnymi inwestycjami.

MHP jest na dzień dzisiejszy największym producentem drobiu na Ukrainie. Od kilku lat mówi się, że firma poszukuje także miejsc inwestycyjnych w Polsce, ale dotychczas nie osiągnięto żądnego porozumienia.

MHP