Ursus C-385 wypadek
fot. www.gostynska.pl

We wtorek 12 lutego około godziny 18 na trasie Pępowo – Krobia w powiecie gostyńskim doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego.

Kierowca ciągnika stracił kontrolę nad pojazdem, w efekcie czego wypadł z drogi i znalazł się w rowie. Przewrócony ciągnik z włączonym silnikiem zastały osoby postronne, które pojawiły się na miejscu. Ponieważ nie było w nim kierowcy, pojawiło się podejrzenie, że postanowił uciec ? świadkowie poinformowali o zdarzeniu odpowiednie służby.

Po kilkunastu minutach sytuacja wyjaśniła się, kiedy kierowca ciągnika wrócił na miejsce zdarzenia. Okazało się, że oprócz niego ciągnikiem jechał jeszcze pasażer, który został ranny. W obawie o jego zdrowie, kierowca pobiegł po pomoc do rodziny, a jego żona zawiozła poszkodowanego pasażera do szpitala.

? Sam nie wiem. Zagapiłem się może? Ale twierdzę, że kierownica mi się zablokowała. Czasem się coś takiego stanie. Jak złapałem pobocze, próbowałem kręcić i nic, nie działało. Ciągnik nowy nie jest. Mamy Johna Deere, ale do przyczepy nie pasował i musiałem wziąć stary traktor ? mówił kierowca pytany o okoliczności wypadku.

Źródło: www.gostynska.pl