Stoisko Ursus
fot. Ursus

Przez ostatnie 125 lat, Ursus zyskał status największego producentów maszyn w Polsce, a trwające targi AgroTech w Kielcach były dla firmy z Lublina okazją do uczczenia 125 rocznicy swojej działalności i zaprezentowania nowości.

W celu dalszego rozwoju, Ursus systematycznie rozszerza swoją działalność, a współpraca z uznanymi krajowymi i światowymi markami, sprawia, że maszyny wprowadzane na rynek cechują się wysoką jakością oraz innowacyjnością.

Podczas targów AgroTech, Ursus podpisał umowę w zakresie współpracy z firmą Mesko-Rol, która specjalizuje się w produkcji maszyn do zbioru roślin zielonych. Kolejnym dowodem świadczącym o wielowymiarowym działaniu Ursusa jest pojawienie się w asortymencie firmy zgrabiarek i kosiarek.

– Idziemy wraz z duchem czasu. Naszym celem jest, aby potrafić odpowiadać na rosnące wymagania polskich rolników, nie zapominając  przy tym o ich upodobaniach i preferencjach. Między innymi dlatego w naszej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne, popularne modele oraz rozwiązania innowacyjne – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursus SA.

Myśląc o Ursusie nie można zapominać o ciągnikach. Na stoisku firmy podczas kieleckich targów można było zobaczyć między innymi maszyny nowej serii z literą B na końcu. W jej skład wchodzą mniejsze ciągniki, które mają był odpowiedzią na zapotrzebowanie rolników na mały, tani, kompaktowy ciągnik, który nada się nie tylko do prac gospodarskich, ale i do pomocniczych i komunalnych.

Dodatkowo Ursus uściślił swoją współpracę z Grupą Azoty w sprawie przygotowania i realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Źródło: Ursus