Valtra SmartGlass
fot. Valtra

Odczyt informacji dotyczących prędkości jazdy, przekładni oraz prędkości obrotowej silnika bezpośrednio na szybie? Tego typu rozwiązanie jest już możliwe w niektórych samochodach, a niebawem również w ciągnikach rolniczych.

Już podczas targów Agritechnica 2017 fińska marka ciągników ? Valtra zaprezentowała wyświetlacz na przedniej szybie ciągnika o nazwie SmartGlass.

Dotychczas nie został on jednak wprowadzony na rynek, ponieważ jego układ wymagał udoskonaleń. Ostatecznie wyświetlacz SmartGlass został przeprojektowany i powiększony, a duży nacisk postawiono również na poprawę widoczność w jasnych warunkach. Teraz Valtra zaprezentowała ostateczny projekt swojego wyświetlacza na targach Agritechnica 2019.

Wyświetlacz Valtra SmartGlass znajduje się na środku przedniej szyby. Jego podstawą jest przezroczysty wyświetlacz laminowany między dwiema szklanymi powierzchniami, co nadaje temu rozwiązaniu solidności. Dzięki wyświetlaniu ważnych informacji na temat ciągnika, operator nie musi odrywać wzroku od obecnie wykonywanej pracy.

Wyświetlacz Valtra SmartGlass jest doskonale zintegrowany z montowanym fabrycznie ładowacz Valtra, dzięki czemu przekazuje także takie informacje jak masa ładunku, kąt przechylenia.

SmartGlass jest dostępny na życzenie klienta za pośrednictwem Valtra Unlimited Studio. Produkcja seryjna planowana jest na koniec 2020 roku.

Valtra