bydło mięsne - limousine
fot. Fotolia

W Czechach wykryto rzeźnie, w której dokonywano nielegalnego uboju bydła. Inspektorzy weterynarii wspólnie z policją i strażą celną odkryli w Pradze ubojnie, która nie posiadała odpowiednich zezwoleń. Na miejscu zabezpieczono około 1200 kg mięsa wołowego bez certyfikatów i stosownych stempli.

Zabezpieczone mięso zostało przeznaczone do likwidacji, a rzeźnia została zamknięta. Podczas kontroli zatrzymano także jeden transportów mięsa, a firmie transportowej grozi wysoka grzywna.

Rzeźnia w Pradze prawdopodobnie nie jest jedynym tego typu miejscem w Czechach, gdzie dokonywano nielegalnego uboju zwierząt ? informuje agencja CTK.

Pod koniec 2018 roku w okolicach Pilzna zlokalizowana została podobna rzeźnia, w której zabezpieczono około 800 kg mięsa bez certyfikatów i stosownych stempli oraz kilkadziesiąt kilogramów już psującej się wołowiny.

Przypomnijmy, że Czechy były jednym z państw, które w krytyczny sposób odniosły się do sytuacji związanej z nielegalnym ubojem, do którego dochodziło w rzeźni w Kalinowie.

CTK