Agro Unia pokojowa manifestacja Warszawa
fot. Agro Unia

Ruch Agro Unia w dalszym ciągu prowadzi działania zmierzające do wprowadzenia zmian w polskim rolnictwie. Osoby zrzeszone w ramach stowarzyszenia oczekują wdrożenia w życie postulatów, które w przeszłości kierowali już do ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Członkowie Agro Unii na przestrzeni ostatnich miesięcy podejmowali już kilka działań, aby zwrócić uwagę rządu i społeczeństwa na problemy polskiego sektora rolnego. Były to zarówno zdecydowane protesty, jak i akcje społeczne takie jak chociażby rozdawanie jabłek mieszkańcom miast.

W środę 3 kwietnia, rolnicy zrzeszeni w ramach ruchu Agro Unia po raz kolejny pojawią się w Warszawie. Tym razem w ramach pokojowej manifestacji, na której pojawią się całymi rodzinami. Manifestacja ma rozpocząć się o godzinie 8 rano i potrwać do godzin popołudniowych.

? O godz 10:00 zawyją syreny, które symbolizują płacz polskiej wsi nad demolka rządu, który biernie przygląda się wyniszczaniu polskich gospodarstw rodzinnych przez wielkie korporacje ? czytamy na oficjalny profilu Agro Unii na portalu społecznościowym Facebook.

Agro Unia