Najczęstsze choroby bydła ? przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka
fot. Fotolia

Niemieckie władze odkryły zaniedbania w gospodarstwie mleczarskim w Lutter am Barenberge (niedaleko Goslar). W gospodarstwie oprócz mocno zaniedbanych zwierząt, znaleziono także zwłoki bydła. Właściciel stada został ukarany zakazem hodowli zwierząt.

W dniu 12 grudnia policja z Goslar otrzymała zawiadomienie od byłego pracownika gospodarstwa. Mężczyzna poinformował o przypadkach łamania dobrostanu zwierząt w gospodarstwie.

Oprócz zaniedbanych zwierząt, znaleziono także zwłoki bydła, które zamiast trafić do zakładu utylizacyjnego, były pozostawione i ukryte na terenie gospodarstwa. Padłe sztuki znajdowały się pod belami kiszonki i oponami samochodowymi na terenie posesji. Ze względu na zaawansowany stopień rozkładu zwierząt, nie można nawet określić ich liczby oraz przyczyny upadku.

Właściciel zwierząt otrzymał pięcioletni zakaz hodowli zwierząt, a stado bydła mlecznego liczące obecnie 134 krowy ma zostać rozwiązane do 3 stycznia 2020 roku.

Niektóre zwierzęta zostaną przeniesione do innych gospodarstw ? niestety w przypadku większości ze względu na ich stan, możliwy jest wyłącznie ubój z konieczności.

Źródło: www.agrarheute.com