Belarus 742
fot. MTZ Belarus

Mińska Fabryka Traktorów (MTZ Belarus) zapowiada nowości podczas zbliżających się dużymi krokami targów Agritechnica 2019, które odbędą się w listopadzie w Hanowerze.

MTZ Belarus zaprezentuje wówczas prototyp ciągnika Belarus 742, który zapowiadany jest jako współczesna interpretacja legendarnych modeli MTZ-50 i MTZ-80. Belarus 742 ma być napędzany silnikiem spełniającym wymogi Stage V i być wykorzystany jako podstawa do tworzenia nowej białoruskiej gamy ciągników Belarus o mocy od 50 KM do 75 KM.

Odwiedzający ostatnią ostatnią edycję targów Agritechnica w listopadzie 2017 mieli okazję zobaczyć na stoisku MTZ Belarus ciągnik Belarus 4522 o mocy 456 KM. Określany mianem bestii ze wschodu lub potworem z Mińska doczekał się nawet następcy ? modelu Belarus 5022 o mocy 500 KM i wydawało się, że to właśnie on zostanie zaprezentowany w Hanowerze. Najważniejszym wydarzeniem w tym roku będzie jednak ciągnik Belarus 742.

? Na największej wystawie maszyn rolniczych w Europie, MTZ Belarus zrobi wielki krok naprzód w swojej historii. Zaprezentujemy prototyp nowego ciągnika na Agritechnica 2019, a także zaktualizowane wersje naszych obecnych ciągników, które zostały wprowadzone na nowoczesny poziom ? poinformowała firma w swoim komunikacie.

? Prototyp Belarus 742 to nowa wizja legendarnych modeli MTZ-50 i MTZ-80. W przyszłości to Belarus 742 będzie stanowić podstawę do stworzenia nowej białoruskiej rodziny ciągników o mocy od 50 KM do 75 KM.

Na targach Agritechnica w Hanowerze zaprezentowana zostanie także odnowiona wersja ciągnika Belarus 923, spełniającego wymogi Stage V.

MTZ Belarus