Zetor Crystal
fot. Zetor

? Ciągnik, który działa zimą i latem, w każdych warunkach, bez wyczerpania. Rolnicy cenią go za siłę i wytrzymałość. Ciągnik, który 50 lat temu uczynił firmę Zetor znaną na całym świecie ? w taki sposób firma Zetor zapowiada premierę nowej wersji ciągnika Zetor Crystal, którego premiera odbędzie w przyszłym tygodniu.

Nowy Zetor Crystal wyposażony w sześciocylindrowy silnik o maksymalnej mocy 171 KM, zostanie zaprezentowany 23 sierpnia podczas wystawy Zeme Zivitelka, która odbędzie się Czeskich Budziejowicach.

? Zetor Crystal powraca w nowej odsłonie w dokładnie 50 rocznicę wejścia na rynek. Rozmawiając z naszymi klientami, często słyszymy, że chcieliby, aby Zetor rozszerzył ofertę ciągników o większej mocy. Nowy Zetor Crystal sprawia, że Zetor przenosi swoją ofertę z powrotem do segmentu do 170 KM. Chciałbym, aby nowa generacja ciągników trafiła do klientów i kontynuowała dotychczasowy sukces modelu Zetor Crystal ? powiedział Marian Lipovsky, dyrektor zarządzający Zetor Tractors a.s.

W porównaniu z poprzednim modelem z 2015 roku, nowy Zetor Crystal posiada kilka innowacji. Jest on wyposażony w sprawdzony sześciocylindrowy silnik Deutz o pojemności skokowej 6,1 l i maksymalnej mocy 171 KM, który spełnia normę emisji Stage IV.

Ciągnik jest wyposażony w przekładnię Zetor ECO 40, która została już zastosowana w gamie modeli Forterra. Przy maksymalnej prędkości 40 km/h, ciągnik utrzymuje obroty na poziomie 1750 obr./min.

Wśród innych innowacji znajdujących się w ciągniku Zetor Crystal jest także wielofunkcyjny panel sterowania z elektrycznie sterowanymi sekcjami hydraulicznymi, nowa deska rozdzielcza, wygodne siedzisko obrotowe i inne udoskonalenia poprawiające ergonomię kabiny.

Ciągnik jest również wyposażony w zawieszenie przedniej osi i w szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo, takich jak hamulce (hydrauliczne sterowanie hamulcami przedniej osi i pneumatyczne sterowanie hamulcami tylnej osi), panoramiczne lusterka wsteczne wewnątrz kabiny, czujnik wbudowany w fotel operatora, który wyłącza WOM w momencie, jeśli operator opuszcza siedzenie itp.

Zetor