Nowy Zetor Crystal
fot. Zetor

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 23 sierpnia podczas wystawy Zeme Zivitelka w Czeskich Budziejowicach, Zetor zaprezentował nową odsłonę ciągnika Zetor Crystal.

Nowy odsłona ciągnika wyposażonego w sześciocylindrowy silnik o maksymalnej mocy 171 KM powstała z okazji 50 rocznicy wejścia na rynek pierwszego modelu z tej serii.

? Rok 2018 w firmie Zetor przebiega pod znakiem modernizacji i wprowadzania innowacji marketingowych na rynku. Od wiosny oferujemy maszyny o mocy od 40 do 70 KM – Zetor Utilix i Zetor Hortus. W lipcu rozpoczęliśmy produkcję nowej wersji ciągników Major. W ciągu ostatniego roku, na rynek trafiły także zmodernizowane modele Proxima i Forterra, które mają teraz o wiele większe możliwości w zakresie poprawy bezpieczeństwa, takie jak układy hamulcowe ? powiedział Marian Lipovsky, dyrektor zarządzający Zetor Tractors a.s.

? Kulminacyjnym momentem, na który z niecierpliwością czekaliśmy, było zaprezentowanie nowej wersji ciągnika Crystal. Cieszę się, że możemy to zrobić na oczach specjalistów z branży oraz opinii publicznej na rynku krajowym podczas wystawy Zeme Zivitelka. Jestem przekonany, że najmocniejszy ciągnik w naszej ofercie znajdzie drogę do klientów i osiągnie sukces na miarę 50-letniej historii tego modelu.

Ulepszony Zetor Crystal wyposażony jest sprawdzony, sześciocylindrowy silnik Deutz o pojemności skokowej wynoszącej 6,1 litra i maksymalnej mocy 171 KM, dzięki czemu jest najsilniejszą maszyną w portfolio Zetora. Silnik spełnia wymogi emisji spalin Stage IV i posiada system Common Rail, który gwarantuje niski poziom emisji. Ponadto silnik posiada długą żywotność i charakteryzuje go niskie zużycie paliwa.

Podobnie jak zmodernizowany Zetor Forterra, nowy Crystal posiada przekładnie Zetor ECO 40. Ciągnik jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość wynoszącą 40 km/h, utrzymując obroty na poziomie 1750 obr./min.

Wielofunkcyjny panel sterowania z elektrycznie sterowanymi sekcjami hydraulicznymi, wygodne siedzisko obrotowe, nowa deska rozdzielcza i inne udoskonalenia poprawiające ergonomię kabiny tworzą szereg innowacji znajdujących się w zmodernizowanym ciągniku Zetor Crystal.

6-kolumnowa kabina ciągnika jest resorowana, przestronna i charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Maszyna może być również wyposażona w osiem diod LED oświetlających powierzchnię roboczą wokół ciągnika. Standardowym wyposażeniem ciągnika jest klimatyzacja i radio. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, stanowisko operatora i pasażera wyposażone jest w pas bezpieczeństwa, a fotel kierowcy jest uzupełniony przez czujnik, który rozłącza WOM w momencie, gdy operator opuszcza swoje miejsce.

Zetor Crystal posiada także funkcje zwiększające bezpieczeństwo jazdy ? hydrauliczne sterowanie hamulcami przedniej osi i pneumatyczne sterowanie hamulcami tylnej osi.

Nowa wersja ciągnika pojawi się na rynku w dwóch wariantach – Zetor Crystal HD 150 oraz Zetor Crystal HD 170.

Zetor