Zetor Proxima CL 100
fot. Zetor Polska

Zetor Proxima CL jest ciągnikiem, który w ostatnim czasie zyskał sporą popularność na polskim rynku. Dotychczas jednak był on dostępny wyłącznie w wersjach o mocy silnika nie przekraczającej 100 KM. W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, czeski producent zdecydował się na wzbogacenie serii o model, który charakteryzowałby się wyższą mocą.

? Ogólnie rzecz ujmując, na polskim rynku obserwujemy długotrwały trend polegający na tym, że rolnicy poszukują maszyn o większej mocy. Linia modelowa Proxima należy do bardzo popularnych i wielu naszych klientów pytało o możliwość zakupienia ciągnika tego typu o mocy powyżej 100 koni. Taką maszynę mogą bowiem wykorzystać w szerszym zakresie podczas swoich prac oraz z większą liczbą agregacji. Dlatego od początku roku oferujemy Zetora Proximę CL 110, o mocy 106 koni ? powiedział Arkadiusz Fułek, prezes zarządu Zetor Polska Sp. z o.o. o motywach, które zadecydowały o rozbudowie serii Proxima.

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych wersjach ciągnika Zetor Poxima, nowy model charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa i prostą konstrukcją bez zbędnej elektroniki. Zmianie nie uległa także skrzynia biegów, która wyposażona jest w rewers mechaniczny i dysponuje 12 biegami do przodu oraz 12 biegami wstecznymi.

Zetor Proxima CL 110 dedykowany jest mniejszym oraz średnim gospodarstwom, które szukają alternatyw dla starszych używanych ciągników o mniejszej mocy.

Co ciekawe Zetor Proxima CL 110 o mocy 106 koni póki co pojawi się wyłącznie na rynku polskim, a wraz z upływem czasu pojawi się w innych krajach europejskich oraz na rynku północnoamerykańskim.

Zetor