Fendt 1000 Vario
fot. Fendt

Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka wsteczne są teraz dostępne jako opcjonalne wyposażenie w ciągnikach Fendt serii 1000 Vario.

Lusterka teleskopowe są sterowane za pomocą terminala, aby zapewnić kierowcy dobry widok, nawet gdy ciągnik pracuje używając największych urządzeń.

Zmodernizowane ciągniki Fendt serii 1000 Vario posiadają także liczne zabezpieczenia, takie jak zabezpieczenie przed kradzieżą ciągnika lub paliwa oraz nieuprawnionym dostępem do silnika za pomocą zakodowanego klucza do drzwi, zapłonu, maski i zbiornika oleju napędowego.

Seria ciągników Fendt 1000 Vario jest teraz dostępna z opcjonalnym pakietem informacyjno-rozrywkowym i systemem dźwiękowym 4.1 z subwooferami. Pakiet informacyjno-rozrywkowy obejmuje zestaw głośnomówiący z ośmioma mikrofonami zainstalowanymi w oknie dachowym. Kontrolowany poprzez terminal może odbierać zarówno kanały AM / FM, jak i kanały cyfrowe i odtwarzać z zewnętrznych źródeł audio przez Bluetooth, USB lub AUX. Odbiór odbywa się za pomocą dwóch anten ustawionych pod kątem 90 stopni do okien.

Seria Fendt 1000 Vario została zaprezentowana w 2014 roku, a nieco ponad połowa z około 2000 sprzedanych do tej pory ciągników z serii 1000 Vario jest użytkowana poza Europą. Łącznie ciągniki serii Fendt 1000 Vario trafiły już do 40 różnych krajów, a około 300 ciągników pracuje w Niemczech.

Fendt