Grupa Azoty - Centrum Badawczo Rozwojowe
fot. Grupa Azoty

Przełom października i listopada był niezwykle istotny dla polskiego przedsiębiorstwa z branży chemicznej ? Grupy Azoty.

Przed kilkoma dniami, firma z Tarnowa w towarzystwie przedstawicieli rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, otworzyła nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Wybudowane w ciągu 14 miesięcy centrum, ma zapewnić firmie odpowiednie warunki do prowadzenia badań i wdrażania innowacji oraz stwarzać możliwości przetestowania, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, technologii, które zostały opracowane wcześniej w skali laboratoryjnej. 

Budowa nowego miejsca do prowadzenia badań ma pomóc Grupie Azoty także w zwiększeniu potencjału kadrowego w obszarze badań, rozwoju i innowacji.

W nowym centrum badawczym znajdować będzie się 46 sal laboratoryjnych, z czego 29 wchodzić będzie w skład laboratorium produktów nieorganicznych, a 17 w skład laboratorium produktów organicznych. Ponadto firma będzie dysponować dodatkową infrastrukturą na archiwa do przechowywania próbek oraz większą powierzchnią magazynową.

Hala półtechnik składająca się z części jednokondygnacyjnej oraz dwukondygnacyjnej, będzie natomiast dostępna dla montażu aparatury badawczej oraz zaplecza techniczno-magazynowego.

Grupa Azoty