John Deere 6250R
fot. John Deere

Marka John Deere specjalizująca się w produkcji sprzętu rolniczego może pochwalić się kolejnymi sukcesami.

Niedawno firma znalazła się w rankingu najcenniejszych marek na świecie sporządzonym przez firmę konsultingową Interbrand. Teraz może pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi.

W czwartym kwartale roku finansowego, John Deere odnotowała rekordowy zysk. Podczas gdy przychody firmy w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku wzrosły o 18% i wyniosły blisko 2,4 miliarda dolarów, zysk zwiększył się aż 54% i wyniósł 785 milionów dolarów.

Ogółem sprzedaż netto Deere & Co wyniosła w 2018 roku 37,4 miliarda dolarów (wzrost o 26 procent), co przełożyło się na zysk netto w wysokości 2,368 miliarda dolarów, czyli o prawie 10 procent więcej niż w roku 2017.

? John Deere ma za sobą kolejny solidny rok, w którym firma skorzystała na dalszym rozwoju rynku i pozytywnej reakcji klientów na naszą ofertę produktów ? powiedział Samuel R. Allen, prezes i dyrektor generalny.

Prognozy na rok 2019 są dla firmy jeszcze bardziej optymistyczne: przy wzroście sprzedaży o 7 procent, zysk w następnym roku finansowym powinien wzrosnąć do poziomu 3,6 miliarda dolarów, co oznaczałoby kolejny wzrost zysków przekraczający 50 procent.

John Deere