Stoisko Ursus
fot. Ursus

1 kwietnia 2019 roku spółka Ursus SA opublikowała szczegółowy plan restrukturyzacyjny, który realizowany jest przez powołane w grudniu 2018 roku nowe osoby w zarządzie..

– Przed nami kluczowy rok dla całej spółki. Czas, w którym musimy z jednej strony rozwiązać sposób dalszego finansowania organizacji, a z drugiej porozumieć się z wierzycielami. Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń i każde wnikliwie analizujemy. Wszystko po to, aby wyprowadzić spółkę na prostą. W naszej ocenie jest to realne do wykonania, jednak potrzebujemy wsparcie ze strony rynku ? powiedział Tomasz Zadroga prezes zarządu Ursus SA.

Pierwszym etapem prac było określenie strategii dalszego kierowania firmą, tak aby w jak najkrótszym okresie odzyskała ona sprawność finansową.

Jak informuje spółka, wyniki finansowe za I kwartał 2019 są optymistyczne. Przychody Ursusa kształtują się na poziomie 19 mln zł, co przy kosztach własnych na poziomie 17,5 mln zł daje marże brutto w wysokości 1,5 mln zł. Ursus podkreśla, że jeszcze w 2018 roku marża brutto była ujemna, a teraz odnotowany został zysk na tym poziomie.

? Wyniki za pierwszy kwartał tego roku pokazują, że pierwsze cięcia kosztów i optymalizacja posiadanych zapasów, zwłaszcza produkcji już za nami. Widać też oczekiwany trend na rentowności naszych produktów. Mam nadzieję, że w czerwcu pokażemy kolejne kroki realizacji Planu Restrukturyzacyjnego dotyczące dezinwestycji opisanych w tym planie. To będzie jasny sygnał dla rynku, że spółka powoli ma największy sztorm za sobą i może łapać odpowiedni kurs na kolejny odcinek drogi ? powiedziała Agnieszka Biała wiceprezes zarządu Ursus SA.

Istotną rolą w rozwoju spółki ma być dalsza współpraca z krajami afrykańskimi.

Ursus