Opryskiwacze Amazone
fot. Amazone

Grupa Amazone ma za sobą bardzo udany rok 2018, w którym odnotowała wzrost obrotów do rekordowego poziomu 481 milionów euro.

Wzrost obrotów 5,3% w stosunku do 2017 roku wynika między innymi z mocnego rozwoju firmy na rynkach Francji, Węgier, Niemiec, Japonii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ponadto firma zanotowała stabilny poziom sprzedaży na rynku polskim oraz rosyjskim.

W celu dalszego rozwoju, Amazone chce rozpocząć solidne inwestycje w badania i rozwój, a według szefostwa firmy, dobre wyniki uzyskane 2018 roku wynikają po części z dobrze dobranej strategii podczas targów Agritechnica 2017.

Amazone wierzy, że tegoroczna edycja imprezy będzie kamieniem milowym na drodze do dalszego wzrostu sprzedaży. Podczas listopadowych targów w Hanowerze, Amazone chce zaprezentować nie tylko rozwiązania dla największych gospodarstw, ale także innowacje w najmniejszej i średniej gamie maszyn, szczególnie w przypadku opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozów.

Chociaż wiele gospodarstw w Europie Środkowej nadal odczuwa skutki suszy z 2018 roku, Amazone uważa, że ??ogólne warunki inwestycyjne wciąż są dobre, a średnioterminowy i długoterminowy trend pozostaje pozytywny.

Amazone