fot. Fotolia

Grupa PHW będąca największym producentem drobiu w Niemczech, planuje nawiązanie współpracy z amerykańskim koncernem Beyond Meat, która dotyczyłaby sprzedaży i dystrybucji ?mięsa z roślin?.

Nie jest to pierwsza tego typu współpraca PHW. Kilka miesięcy temu, Niemcy zainwestowali w izraelski startup SuperMeat , który ma dostarczać na rynek mięso wyhodowane w laboratorium.

Sztandarowym punktem współpracy miałoby być wprowadzenie na rynek niemiecki  rewolucyjnych burgerów roślinnych pod marką Beyond Burger. Nawiązanie współpracy z amerykańską firmą ma być dla niemieckiego potentata szansą do dalszego rozwoju poprzez rozpoczęcie działań w sektorze produktów convenience i asortymentu wegańskiego.

Beyond Meat mogłoby natomiast kontynuować swoją ekspansję na rynku międzynarodowym i wdrażać swoją filozofię, którą jest zastąpienie białka zwierzęcego mięsem wytwarzanym z roślin.

Na ten moment w Stanach Zjednoczonych znajduje się już 25 tysięcy sklepów spożywczych i restauracji, które w swojej asortymencie posiadają produkty Beyond Meat. Amerykanie w niedalekiej przyszłości planuje także ?wypuszczenie? na rynek ?kiełbas? na bazie roślin.

Źródło: Moja Rola