pole uprawne
fot. www.mojarola.pl

15 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w roku 2018 oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW na lata 2014-2020.

W tym roku po raz pierwszy rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Dotychczas rolnicy, jak i przedstawiciele izb rolniczych wielokrotnie zgłaszali jednak problemy pojawiające się z wypełnieniem wniosków, które wynikały z funkcjonowania aplikacji eWniosekPlus oraz przeciążenia systemu informatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ze względu na pojawiające się problemy z wypełnianiem wniosków drogą internetową, przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócili się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o przedłużenie terminu składania wniosków bez sankcji do 15 czerwca 2018 roku, tak aby wszyscy rolnicy mogli otrzymać należne im dopłaty.

Przypomnijmy, że jeżeli rolnicy złożą wniosek o dopłaty w terminie po 15 maja 2018 roku, ale nie później niż do 11 czerwca, otrzymają obniżone płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Zmian w złożonych już wnioskach można dokonywać w terminie 1 czerwca bez żadnych sankcji finansowych.

Źródło: KRIR