uprawa przedsiewna
fot. Fotolia

Policjanci z Kościana (województwo Wielkopolskie) zatrzymali jednego z mężczyzn, którzy dopuścili się oszustwa podczas sprzedaży oleju napędowego rolnikowi z Czempinia.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego, kiedy mężczyźni przyjechali do jednego z gospodarstw, oferując sprzedaż paliwa. Właściciel gospodarstwa wyraził chęć nabycia 1000 litrów oleju za kwotę 3000 zł.

Zanim transakcja została sfinalizowana, rolnik chciał sprawdzić zawartość pojemnika i poprosił sprzedających, aby odlali trochę ropy do słoika. Sprzedający odkręcił dolny zawór od pojemnika, a naczynie wypełniło się olejem napędowym. Transakcja doszła do skutku.

Kiedy mężczyźni opuścili teren gospodarstwa, kupujący po raz kolejny postanowił sprawdzić zawartość pojemnika z paliwem. Po odkręceniu górnego wieka, okazało się, że zbiornik jest wypełniony wodą.

Oszuści na dnie dużego zbiornika, zamontowali dodatkowy mały pojemnik, w którym znajdowała się ropa. Pojemnik został podłączony do dolnego zaworu, dlatego w słoiku pojawiła się ropa, co uśpiło czujność kupującego.

Sprawa trafiła na policję. Niespełna miesiąc po popełnieniu przestępstwa zatrzymano 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który przyznał się do winy. Zatrzymanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Cały czas trwają działania mające na celu zatrzymanie drugiego z mężczyzn.

Źródło: KPP Kościan